Lietuvoje pirmoji dainų šventė įvyko 1924 m. rugpjūčio 23–25 d. Kaune. Nuo tos dienos dainų šventės tapo neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi. Minėdami Dainų šventės šimtmetį, kviečiame jus apsilankyti virtualioje parodoje „Dėl tos dainos...“ (Just. Marcinkevičius). Parodoje eksponuojami Prienų krašto laikraščių „Gyvenimas“ ir „Naujasis Gėlupis“ straipsniai, liudijantys šios, Lietuvai reikšmingos, šventės istoriją.
Parodoje susipažinsite su įvairių laikotarpių straipsniais, menančiais rajonines ir respublikines, moksleivių, pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventes. Vieni įdomesnių parodoje pristatomų eksponatų – 1955, 1964, 1977, 1980, 1985, 1987 metų rajono laikraščio „Naujas gyvenimas“ straipsniai apie rengiamų tuomečių švenčių programas, jų dalyvius – chorus, ansamblius ir šokių kolektyvus, atstovaujančius Prienų kraštą. Tarp eksponatų atrasite straipsnį apie XIII Lietuvos dainų šventę, pavadintą Tautine, apie 2009-ųjų šventę, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Parodoje pateikiami straipsniai apie jaunųjų saviveiklininkų – moksleivių dainų šventes, pradėtas periodiškai rengti nuo 1964 m., pasaulio lietuvių šventes.
Dainų ir šokių šventės tradicija – unikalus nematerialus kultūros paveldo reiškinys, ugdantis visuomenės tautinę ir kultūrinę tapatybę, patriotiškumą, kūrybiškumą, socialinius įgūdžius, skatinantis įvairių meno šakų ir žanrų meno kolektyvų veiklas, periodiškai buriantis juos į dainų šventės renginius.
2003 m. lapkričio 7 d. Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino kaip Žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevrą.
2008 m. Dainų ir šokių šventės Baltijos valstybėse įrašytos į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.