Naujienų archyvas

PROJEKTINIS VIZITAS

Prienų rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su „Gyvenimo pilnatvės akademija“ iš Krokuvos (Lenkija), draugija „Mano mažam miestui Aknystei“ iš Aknystės (Latvija), Suaugusiųjų kalbų ir IKT mokymo centru iš Szegedo (Vengrija) ir Suaugusiųjų tęstinio mokymo institutu NIECE iš Lesterio (Jungtinė Karalystė) dalyvauja Grundtvig mokymosi partnerysčių projekte „Anglų kalba senjorams: smagu-patrauklu-įdomu“ (Nr. LLP-GRU-MP-2010-LT-0091).






« Atgal     Atsiliepimai »

Šios partnerystės tikslas – suteikti vyresnio amžiaus žmonėms anglų kalbos mokymosi galimybes bei galimybę naudoti IKT bei jų pagalba gilinti kalbos žinias, bendraujant tarpusavyje, naudojantis jų mokytojų sukurta medžiaga, atliekant jiems skirtas užduotis.

Dalyvavimas tokiame projekte leidžia išvykti į partnerines šalis, susitikti ir pabendrauti su tų šalių besimokančiaisiais bei sustiprinti ne tik kalbines, bet ir kultūrines žinias apie šalis partneres, jų žmones, pasijusti ES pilnaverčiais piliečiais.
 
Šis projektas atsirado iš keletą metų buvusiame Užsienio kalbų centre vykdytos veiklos – pagyvenusių žmonių anglų kalbos mokymo. Projekto dėka senjorai gavo galimybę pabendrauti angliškai, pasitikrinti ir pagilinti savo žinias, susirasti bendraminčių užsienyje ir toliau su jais bendrauti. Žinant, kad senjorai Prienuose praktiškai neturi galimybių nemokamai mokytis kalbos, esame dėkingi bibliotekos administracijai, suvokusiai tokią padėtį ir praplėtusiai savo funkcijas švietėjiškomis veiklomis.
 
 



Įspūdžiai iš projektinio partnerių susitikimo.

Mes, grupelė prieniškių, brandaus amžiaus žmonių, jau kelintus metus lankome anglų kalbos užsiėmimus, organizuojamus anglų kalbos mokytojos Jolantos Ručienės. Labai džiaugėmės, kai Prienų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos teiktas projektas gavo Švietimo mainų paramos fondo Grundtvig mokymosi partnerysčių dotaciją. Tikrąją šios dotacijos vertę suvokėme tik dalyvaudami projekto partnerių susitikime, kuris šį kartą vyko Szegede, Vengrijoje. Norime pasidalinti savo įspūdžiais.

Birutė: Labai džiaugiuosi pabuvojusi šiame vizite. Jo tikslas buvo susitikti su besimokančiais anglų kalbos projekto dalyviais iš Lenkijos, Anglijos, Latvijos ir Vengrijos, susipažinti su žmonėmis, dalyvauti bendruose užsiėmimuose ir kartu gilinti kalbos žinias. Toks mokymosi būdas davė naujos patirties, didžiulės naudos ir suteikė daugybę įspūdžių. Supratau, kad tik kalbant gyvai, diskutuojant galima įgyti drąsos kalbėti angliškai, įtvirtinti jau žinomus žodžius bei junginius ir išmokti naujų. Smagu, kad ne tik papasakojau apie save, bet išklausiau ir supratau kitus, susiradau savo požiūriais ir interesais artimų žmonių. Įspūdį darė dalyvių nuoširdumas, šypsenos ir supratingumas, kuris skatino ir lengvino bendravimą ne gimtąja kalba. O bene didžiausią įspūdį paliko septintą dešimtį baigiantis indas, kuris 7 metus gyvendamas Anglijoje, ne tik kalbos mokosi, bet tikisi dar ir mokslų daktaro laipsnį apsiginti.

Zita: Man ši kelionė ir toks kalbos mokymosi būdas suteikė suvokimą, kad esu ES pilietė, kad bendrauju su kitais ES šalių piliečiais, kad mes turime bendrų, mus dominančių temų bei interesų ir mums labai smagu ir naudinga pabūti drauge. Mokantis ir bendraujant buvo įdomu „pamatyti Europą iš vidaus“: pažinti žmones, jų atstovaujamas šalis tiesiogiai, o ne iš knygų, televizijos ar interneto. Buvo smagu dalyvauti gerai organizuotose susitikimo veiklose: klausytis dalyvių prisistatymų ir pačiai prisistatyti, susipažinti su grupių veiklomis, temomis, kuriomis senjorai mėgsta šnekėtis savo užsiėmimų metu, dalyvauti diskusijose. Žavėjausi mokytojais, kurie ne tik nė vieno nepalikdavo nepakalbinę, bet ir sugebėdavo mus išklausti, prašnekinti. Žavėjausi energingais ir išsilavinusiais senjorais. Puikus jausmas būti aktyviu, įdomiu ir reikalingu žmogumi. Ši išvyka didžiulis paskatinimas toliau mokytis kalbos ir gerinti kalbėjimo įgūdžius.

Nijolė: Manau, kad ši mokomoji išvyka pilnai atitiko projekto pavadinimą, kad mokytis anglų kalbą yra smagu, patrauklu ir įdomu. Kalbos mokiausi ne tik užsiėmimų metu, bet ir klausydamasi skelbimų anglų kalba oro uoste, užsisakinėdama maistą restorane, pirkdama bilietą autobuse ar muziejuje, klausdama kelio link paminklo Szegedo potvyniams atminti bei vaikščiodama po miestą ir klausydamasi vengrių „gidžių“ (t.y. jų grupės mokinių) įdomesnių miesto vietų pristatymo. Asmeniškai man reikėjo pristatyti temas, kurios labiausiai domina lietuvių grupę. Skaidres ruošiausi Lietuvoje, padedama mokytojos. Tai buvo nauja ir vertinga patirtis, o pristatymas angliškai prieš tarptautinę auditoriją – nemenkas išbandymas.

Lina: Mano užduotis buvo pristatyti prieniškių grupę ir, kas mus, jau brandaus amžiaus žmones, skatina mokytis anglų kalbos, kokie mokymo/-osi būdai ir metodai yra mums priimtiniausi, kokį mokytoją mes norime matyti. Šiek tiek baiminausi, nes bijojau padaryti klaidų ar neatsakyti į užduotą klausimą, tačiau betarpiška aplinka, tinkama mokytojų pagalba ieškant reikiamo žodžio, supratingumo ir geranoriškumo dvasia leido „atsirišti“ anglų kalbai. Susitikimo metu supratau, kad dalis mūsų jau neblogai įvaldę kalbą, kad galime šnekėtis ne tik buitiniame lygmenyje, bet ir aptarti savo požiūrius ir poreikius. Taip pat pajutau, kad mūsų pristatymai buvo įdomūs partneriams. Kadangi kitas partnerių susitikimas vyks Lietuvoje, tad jau grįždami namo su mokytoja tarėmės, kokias kalbėjimo temas ir mokymo būdus jiems siūlysime, kaip įdomiau ir pilniau pristatysime savo kraštą. Dar vienas iššūkis mūsų laukia - tolimesnis mūsų mokymasis naudojantis „Moodle“ mokomąja platforma.

Marytė: Ši kelionė – mano pirma išvyka į Europą. Man tai buvo kelionė į šviesą ir šilumą. Šviesą skleidė ne tik mokymasis ir įdomūs užsiėmimai, bet ir Szegedo miesto saulė (ne veltui vengrų kalba miesto vardas reiškia „saulės šviesos miestas“), švara ir tvarka spindinčios miesto erdvės ir įvairiomis spalvomis pleškančios magnolijos, narcizai, tulpės ir vyšnios. Šildė mus ne tik aukštesnė nei 20 laipsnių temperatūra, bet ir nuoširdus šeimininkų vengrų priėmimas, draugiškas projekto dalyvių bendravimas neformaliose situacijose. Buvo labai smagu grįžtant namo užsukti į Budapeštą ir tiltu pereiti iš Budos į Peštą, aplankyti Karališkuosius rūmus ir tvirtovės liekanas, pavaikščioti Dunojaus pakrante, žvelgiant į Parlamento rūmus. Didelis ačiū Prienų Viešajai bibliotekai už tokį projektą ir galimybę jame dalyvauti.





Anglų kalbos kursų ir projekto dalyvės
Birutė Karanauskaitė, Zita Seiliuvienė,
Nijolė Revuckienė, Lina Aleknavičienė
ir Marytė Pačėsienė




Kauno g. 2B
LT-59147 Prienai
Įm. kodas 1882 10711
Tel./faks. (8 319) 60 380
El. p. biblioteka@prienai.rvb.lt