Kašonių bibliotekoje tyliai gimsta Kalėdos: ilgais Advento vakarais kašoniškiai gamina žaisliukus šventinei eglutei, repetuoja kalėdinį spektaklį, ruošia rankdarbius parodai.
 
Mintis pasipuošti kalėdinę eglutę bendruomenės namuose tik savo rankomis pasigamintais žaisliukais kilo psichologės paskaitos apie stresą metu. Kad ilgais ir niūriais Advento vakarais neapimtų nerimas, kašoniškiai nusprendė vakarais rinktis bibliotekoje ir iš įvairių medžiagų pasigaminti eglutei žaisliukus, tuo labiau, kad viena iš bendruomenės narių – liaudies meistrė Laimutė Butkienė, kuri ir medžiagomis aprūpina, ir žaisliukų gaminimo subtilybių pamoko. Į kalėdinio pasiruošimo šurmulį įsijungė ir vaikai, ir suaugusieji, kurie meistrės pamokyti kūrė eglutės papuošalus:  žaisliukus iš eglės ir pušies kankorėžių, pirštines, kojines, angelus, įvairiaspalvius burbulus ir t.t., o pagerbdami besibaigiančius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus, ir eglutę šimtmečio egle pavadino.
Pačios geriausios ir šauniausios idėjos gimsta būryje, todėl bendruomenė bibliotekoje renkasi kartą per savaitę, dirba po 3-4 valandas ir visus reikalus aptaria. Šventei juk reikės ne tik žaisliukų, bet ir pačios  eglutės, todėl apsidžiaugė, kad į pagalbą atėjo vietinis ūkininkas, kuris pažadėjo padovanoti savo kiemo žaliaskarę. Tik to negana – reikia ir Kalėdų senelio, ir dovanų mažiesiems. Rankdarbių parodai ne viena kašoniškė pažadėjo savo darbelių atnešti. O bendruomenės vaikai su mokytoja Romute ir bibliotekininke Danute  ruošia kalėdinį spektaklį.
Grįžti atgal